Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

32. Jerzy Barzowski


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Jerzy Barzowski funkcję burmistrza Bytowa pełnił w latach 1998 – 2002 natomiast w latach 1994 – 1998 i 2002 – 2006 był zastępcą burmistrza Bytowa. W pierwszej kadencji samorządowej w latach 1990 – 1994 był członkiem Zarządu Miasta Bytowa.

Czterokrotnie uzyskiwał mandat radnego Rady Miejskiej w Bytowie oraz czterokrotnie mandat radnego Sejmiku Województwa Pomorskiego, który sprawuje do chwili obecnej. Był też posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej III kadencji w latach 1997 – 2001. 

W swojej pracy samorządowej i parlamentarnej wiele uwagi poświęcił polityce społecznej i zadaniom z zakresu ochrony środowiska. Jako burmistrz Bytowa, następnie jako zastępca burmistrza konsekwentnie realizował cele zapisane w Gminnej Strategii Rozwoju. Jerzy Barowski rozpoczął nowy program zagospodarowania odpadów uwzględniający ich segregację i selektywną zbiórkę. Za działania prośrodowiskowe odbierał szereg przyznanych gminie Bytów nagród i wyróżnień, w tym prestiżowy tytuł nadany przez Ministra Środowiska "Lider Polskiej Ekologii”. Ukończył również największą w tamtych latach inwestycję oświatową. Oddano do użytku wielooddziałową w pełni funkcjonalną Szkołę Podstawową nr 2 w Bytowie. Wielką uwagę przywiązywał do uporządkowania zasobów budownictwa mieszkaniowego. Angażował się w racjonalne wykorzystanie środków pochodzących ze sprzedaży mieszkań komunalnych chociażby przez działalność powołanej przez gminę Bytów fundacji ,,Nasza Wspólnota”. W trakcie kadencji burmistrza Bytowa, Jerzego Barzowskiego rozpoczęto proces budowy utwardzanych dróg osiedlowych (m. in. na osiedlu Jeziorki i Konstytucji 3 Maja), przeprowadzono również efektywną prywatyzację MPEC-u.

Jerzy Barzowski, jako burmistrz, parlamentarzysta i radny wiele uwagi poświęcał promocji naszego miasta i gminy w regionie i na terenie kraju.
 

Liczba odwiedzin: 513
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij