Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

31. Michelle Alexander


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Michelle Alexander jest Amerykanką niezwykle mocno zaangażowaną w działania związane ze współpracą partnerską Winony z miastami partnerskimi w Polsce i Japonii. Już po raz drugi jako radna Rady Miejskiej w Winonie pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Miast Siostrzanych.

Bardzo aktywnie wspiera księdza Paula Brezę w działaniach związanych z utrzymaniem Muzeum Polskiego oraz wymianę partnerską młodzieży naszych miast.
W związku z 100. rocznicą powrotu Pomorza do Polski bardzo mocno zaangażowała się w przygotowanie całorocznych uroczystości upamiętniających to wydarzenie w Winonie.
Dzięki staraniom Pani Michelle Alexander w wielu miejscach Winony wprowadzono na trwałe różnego rodzaju elementy promujące Bytów i naszą wzajemną współpracę. Między innymi dzięki jej staraniom podczas przebudowy centrum Winony zainstalowano elementy bytowskie takie jak herb Bytowa oraz Gryf Pomorski.

Michelle Alexander jako dyrektor KCC 2020 (Kashubian Capital Centennial) jest inicjatorką zamieszczenia na budynku Urzędu Miasta w Winonie banneru promującego Bytów i ziemię kaszubską. Dzięki jej staraniom, zwłaszcza polegającym na znalezieniu sponsorów, zorganizowano wyjazd w roku bieżącym do Winony kapeli muzycznej działającej w Bytowskim Centrum Kultury oraz pań promujących haft kaszubski i kuchnię kaszubską. Również dzięki zaangażowaniu Michelle Alexander w roku bieżącym odbędą się w Winonie dwa bardzo duże wydarzenia promujące nasze miasto z udziałem naukowców pomorskich i samorządowców z Bytowa.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat dała się poznać, jako wielki orędownik wzajemnej współpracy oraz dużej sympatii do wszystkiego co związane jest ze sprawami bytowskimi.
 
Liczba odwiedzin: 134
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij