Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

30. Kazimierz Smantek


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Dh Kazimierz Smantek od 1994 roku pełni funkcję Komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Bytowie. Jest emerytowanym strażakiem Państwowej Straży Pożarnej, który służbę zawodową zakończył w 2001 roku. Dh Kazimierz Smantek, po zakończeniu zawodowej służby pożarniczej bez reszty oddał się pasji strażaka ochotnika.

Wiedzę i doświadczenie nabyte podczas służby w bytowskiej straży pożarnej umiejętnie wykorzystuje w społecznej pracy. Podjął się i zrealizował dla strażackiego środowiska w gminie Bytów wiele ważnych i spektakularnych zadań. Dzięki jego staraniom podczas organizowanych jubileuszy strażackich i świąt strażackich, zostały wręczone sztandary dla strażaków OSP Pomysk Wielki, OSP Rekowo, OSP Gostkowo i OSP Niezabyszewo. Z jego inicjatywy systematycznie wymieniane są samochody we wszystkich jednostkach OSP.

Dużą uwagę dh Kazimierz Smantek przykłada do działań związanych z poprawą bazy lokalowej OSP. Przy jego aktywnym zaangażowaniu w gminie Bytów udało się wybudować cztery nowe strażnice dla strażaków OSP Gostkowo, OSP Płotowo, OSP Sierzno i OSP Niezabyszewo.

Dh K. Smantek jest bardzo lubiany przez strażacką młodzież. Umiejętnie zbudowane relacje z członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w gminie Bytów skutkują napływem młodych druhów do strażackich organizacji. Dh K.Smantek wzorowo współpracuje zarówno ze strażakami OSP jak i ich przełożonymi, zarówno z ramienia władz samorządowych jak i Komendy Powiatowej PSP w Bytowie. Wzorowy i aktywny działacz OSP, zaangażowany bez reszty w społecznej pracy na rzecz poprawy poziomu funkcjonowania jednostek OSP w gminie Bytów.
 

Liczba odwiedzin: 147
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij