Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

26. Wacław Turzyński


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Emeryt, wieloletni nadleśniczy Nadleśnictwa Bytów, pasjonat przyrodniczej fotografii amatorskiej. Inicjator i kreator szeregu działań związanych z promocją piękna przyrody Gminy Bytów i Ziemi Bytowskiej oraz z kulturą łowiecką.

Autor setek unikatowych zdjęć ukazujących bogactwo i piękno flory, fauny oraz krajobrazu Ziemi  Bytowskiej publikowanych nieodpłatnie w materiałach promocyjnych o Bytowie i Ziemi Bytowskiej, jak też prezentowanych na wystawach fotograficznych na bytowskim zamku i rynku. Współautor albumu fotograficznego „Zielone Serce Pomorza”.

Główny autor szeregu multimedialnych prezentacji slajdów ukazujących piękno przyrody i krajobrazu okolic Bytowa prezentowanych publicznie na konferencjach o tematyce przyrodniczej, łowieckiej, leśnej oraz podczas Filipiady:  „Stworzenie Świata”, „Etyka, estetyka i łowy”, „Czas, łowy i przemijanie”.

Współinicjator idei i współorganizator wszystkich edycji przeglądów muzyki myśliwskiej i Pomorskiego Konkursu Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej na Zamku w Bytowie.

Inspirator powstania i współzałożyciel Stowarzyszenia Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie. Inspirator powstania i koordynator wykonania ozdób rękodzielniczych w kaplicy św. Huberta w kościele Parafii św. Filipa Neri w Bytowie. Inspirator i koordynator ekspozycji sztuki łowieckiej w muzeum w Bytowie.

Uhonorowany za działalność na niwie łowieckiej najwyższym odznaczeniem Kapituły Odznaczeń Polskiego Związku Łowieckiego -  „Złom”.

Liczba odwiedzin: 146
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij