Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

13. Janusz Kopydlowski


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Pan Janusz Kopydłowski związany jest ze środowiskiem kulturalnym od początku swojej pracy zawodowej. W latach  1982 – 2014 pełnił funkcję dyrektora Muzeum Zachodnio-Kaszubskiego w Bytowie.

W okresie pełnienia funkcji Dyrektora był inicjatorem i komisarzem wielu interesujących projektów wystawienniczych m.in. „Katyń walka o prawdę” wraz z Instytutem Pamięci Narodowej i „Bytów przed wiekami”.

Był pomysłodawcą i realizatorem ciekawych konferencji naukowych o zasięgu ogólnopolskim jak i międzynarodowym. Wśród nich warto wspomnieć „Historię obiektów militarnych w Prusach Książęcych i Królewskich organizowaną we współpracy z Towarzystwem Naukowym w Berlinie, dziewięć edycji „Konferencji Kaszuboznawczej”  oraz „Działalność narodowa Polaków na północnym pograniczu polsko-niemieckim w dwudziestoleciu międzywojennym”.

Z powodzeniem zdobywał środki ministerialne na realizację wartościowych przedsięwzięć merytorycznych, dotyczących badań współczesnej kondycji kaszubskiej muzyki, pieśni i obrzędowości „Cassubia incognita”, projektu pn. „Życie pisane pieśnią - biografia i śpiewnik ks. Antoniego Peplińskiego”, oraz inwestycyjnych jak „Modernizacja stałej ekspozycji Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie”.

Pan Janusz Kopydłowski ciesząc się dużym zaufaniem społecznym mieszkańców Bytowa został radnym i I Przewodniczącym Rady Miejskiej po zmianach ustrojowych w latach 1990-1994.
 
Liczba odwiedzin: 148
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij