Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

11. Leszek Gierszewski


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Pan Leszek Gierszewski - prezes i właściciel firmy DRUTEX S.A. od ponad trzydziestu lat z sukcesem buduje przedsiębiorstwo, które dziś jest liderem na polskim rynku stolarki okienno-drzwiowej i w czołówce europejskiej, wyznaczając trendy w Europie.

Pan Leszek Gierszewski od wielu lat dostrzega potrzebę działania organizacji społecznych wspierając je finansowo, m.in. w zakresie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych stowarzyszenia „Jesteśmy”, pomocy potrzebującym w tym niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży, organizacji corocznych Pielgrzymek Biegowych na Jasną Górę, pielgrzymek rowerowych, wakacji dla dzieci z rodzin ubogich. Współfinansuje również różne wydarzenia kulturalne i sportowe organizowane na terenie gminy Bytów.

Firma DRUTEX zarządzana przez Pana Leszka Gierszewskiego jest jedynym i tytularnym sponsorem I - ligowego klubu piłkarskiego Bytovia-Drutex. Współpraca rozpoczęła się w 2003 r. i od tego czasu klub systematycznie odnosi sukcesy.
Pan Leszek Gierszewski w znaczny sposób przyczynił się do rozwoju gospodarczego gminy Bytów jednocześnie minimalizując bezrobocie w gminie Bytów i w powiecie bytowskim. Na dziś firma DRUTEX zatrudnia już 3150 osób.

Pan Leszek Gierszewski za szczególny wkład w rozwój sektora okienno-drzwiowego, za długoletnią działalność zawodową oraz zaangażowanie w realizowane projekty, które przysłużyły się dla rozwoju budownictwa, otrzymał wiele wyróżnień, w tym m.in.: odznakę „Za zasługi dla budownictwa” przyznaną przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa w 2015 r. oraz Osobowość Branży 2016 – Budownictwo w 2016 r.

Liczba odwiedzin: 170
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij